Özgül Sağdıç Fan Sitesi

Join the forum, it's quick and easy

Özgül Sağdıç Fan Sitesi
Özgül Sağdıç Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Samanyolundan Berat Kandili Sürprizi!.. Mutlaka izleyin, yorumlarınız önemli!..

5 posters

Samanyolundan Berat Kandili Sürprizi!.. Mutlaka izleyin, yorumlarınız önemli!.. Empty Samanyolundan Berat Kandili Sürprizi!.. Mutlaka izleyin, yorumlarınız önemli!..

Mesaj tarafından Sultan Can Çarş. Ağus. 05 2009, 08:15

Samanyolu TV'den mest edecek program
Samanyolu Televizyonu yine seyircileri için rakipsiz bir programla evlerinize giriyor!..
Hicri Takvime göre, Şa’bân ayının 14. gününü 15. gününe bağlayan gece [5 Ağustos 2009 Çarşamba], “Berat (veya Berâet) Kandili”dir. Aslı “Berâet” olan ve Türkçe’ ye “Berât” olarak giren bu kelimenin sözlük anlamı, “Borçtan, hastalıktan, suç ve cezâdan kurtulmak” ise de, dînî literatürümüzde: “İlâhî af ve rahmete nâil olmak, günâhlardan arınmak, temize çıkmak” manâsını ifâde etmektedir.

Anlamı ve önemi büyük bu güzel gece için, Samanyolu Televizyonu seyircilerine gönülleri mest edecek bir program hazırladı.

Eyüp Sütlüce Kongre Sarayından canlı olarak yayınlanacak, Kandil Programı’nın sunuculuğunu sesiyle evlerinize huzur getiren Yusuf Ziya Özkan yapacak. Programda Dr. Fatih Çollak ve Mustafa Gider Hoca, Kur'anı Kerim okuyarak gönüllerinize hitap ederken, değerli sanatçılar, Orhan Hakalmaz, Erhan Güleryüz ve Ertuğrul Erkişi sahne alıp, gecenin mahiyetine uygun eserler seslendirecekler.

Samanyolu seyircilerinin severek takip ettiği, Kollama dizisinin Baş komiseri Necip rolündeki Mehmet Özgür, Tek Türkiye dizisinin Muhtarı, Sabri Özmener, Doğruluk dizisinin Haşim’i rolündeki Özer Tunca ve duygulu sunumuyla hepimizin yakından tanıdığı Dursun Ali Erzincanlı anlatacakları yaşanmış ibretlik hikâyeleri ekranlara taşıyarak yüreklere seslenecekler.

Samanyolundan Berat Kandili Sürprizi!.. Mutlaka izleyin, yorumlarınız önemli!.. 81797

Samanyolu Televizyonu’nun bu Berat kandili için hazırladığı özel programda sahneye çıkacak Kollama dizisinin amiri Necip Komiser, "programda pişmanlık hikâyelerini anlatan yaşam serüvenlerinden bahsedeceğiz, bir oyuncu olarak böyle faydalı projelerde bulunmak beni hem duygulandırıyor hem de keyifleniyorum" derken Ramazan ayı hakkında da güzel düşüncelerini bizlerle şu sözlerle paylaştı.

“Sevgiyi paylaşmayı ve sabrı öğreten, hoşgörünün bir bahar esintisi gibi havada dolaştığı bu güzel ay bana hep çocukluğumu hatırlatır. Çocukluğumda çevremdeki insanların ne kadar coşkuyla Ramazan’ı yaşadıklarını ve yüzlerindeki çocuksu heyecanı hiç unutamam hele tüm komşuların bir araya geldiği iftarlar teravih sonrası sahura kadar süren Ramazan sohbetleri şimdilerde kulağıma çalınan eski ama nerdeyse herkesin ezbere bildiği mistik bir melodi gibi geliyor bana. Ramazan ayını özlemek de ayrı bir keyif. Onu özlememek ne mümkün onun bereketi, onun hasreti, başka hangi olguda yüklüdür. Bir kaç ramazandır aklımda uçuşan; tüm insanlığın Ramazan ayının bahsettiğim güzelliklerini yaşaması ve bunu da 12 aya yayması durumunda dünyadaki savaşların biteceği ve insanların artık kin nefret öfke yerine, sevgi paylaşma sabır ve hoşgörüyü yaşayabilecekleri düşüncesi, beni son derece umutlandırıyor. Benim için Ramazan ayında tüm mekânlar özeldir. Anne babayla yapılan sahur, uzun süredir görüşemediğin akrabalarınla yaptığın iftar ve bir mahalle arasında çay eşliğinde yapılan sohbetlerde eski anıların tozlu raflardan alınıp temizlenmesi ve tabiî ki elleri öpülesi o eski ustaların alın terlerinin, göz nurlarının olduğu hala dimdik ayakta duran camilerimize ziyaret de Ramazan ayının ayrı bir zevklerindendir.”

Son olarak tüm sevenlerine, hayırlı, bereketli, maddi manevi bol kazançlı Ramazanlar dileyen başarılı oyuncu Kollama’nın sezon tatiline girdiği günden beri hala tiyatrosundaki çalışmalarından dolayı tatile çıkamadığını, fakat üstlendiği misyon ve dizinin insanlar tarafından beğenilmesinin verdiği keyifle hiçbir yorgunluk hissetmediğini söylerken, Samanyolu Televizyonun hazırladığı “Kandil Özel” programında görüşmek dileğiyle konuşmasına son verdi.

Birbirinden güzel düşüncelerini bizlerle paylaşan başarılı oyuncu Mehmet Özgür’e ve Berat kandilinde evlerimize ayrı bir huzur, ayrı bir neşe getirecek bu programda tüm emeği geçenlere teşekkür ediyor, tüm Türkiye’yi bu programa davet ediyoruz.
Sultan Can
Sultan Can
Syg-Metin Yazarı
Syg-Metin Yazarı

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 68
Teşekkür Puanı Teşekkür Puanı : 22
Mesaj Puanı Mesaj Puanı : 16825

Samanyolundan Berat Kandili Sürprizi!.. Mutlaka izleyin, yorumlarınız önemli!.. Empty Geri: Samanyolundan Berat Kandili Sürprizi!.. Mutlaka izleyin, yorumlarınız önemli!..

Mesaj tarafından betül26 Çarş. Ağus. 05 2009, 08:29

muhakkak izlerim paylaşım için teşekkürler sultan abla :)
betül26
betül26
Üst Düzey
Üst Düzey

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 5430
Nerden Nerden : kocaeli
Teşekkür Puanı Teşekkür Puanı : 46
Mesaj Puanı Mesaj Puanı : 22287

http://www.denizevrenol.eniyiforum.org

Samanyolundan Berat Kandili Sürprizi!.. Mutlaka izleyin, yorumlarınız önemli!.. Empty Geri: Samanyolundan Berat Kandili Sürprizi!.. Mutlaka izleyin, yorumlarınız önemli!..

Mesaj tarafından Misafir Çarş. Ağus. 05 2009, 08:31

Teşekkürler Sultan Ablacım :)
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Sultan Can Çarş. Ağus. 05 2009, 08:32

http://www.samanyoluhaber.com/h_309823_samanyolu-tvden-mest-edecek-program.html

Ben teşekkür ederim arkadaşlar!.. İyi seyirler!..
Sultan Can
Sultan Can
Syg-Metin Yazarı
Syg-Metin Yazarı

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 68
Teşekkür Puanı Teşekkür Puanı : 22
Mesaj Puanı Mesaj Puanı : 16825

Mesaj tarafından Nisa Çarş. Ağus. 05 2009, 08:57

paylaşım için teşekkürler "sultan can" !
Nisa
Nisa
Alışmış
Alışmış

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 333
Nerden Nerden : Türkiye
Teşekkür Puanı Teşekkür Puanı : 28
Mesaj Puanı Mesaj Puanı : 16671

Mesaj tarafından admin Çarş. Ağus. 05 2009, 11:53

Sultan Can demiş ki:http://www.samanyoluhaber.com/h_309823_samanyolu-tvden-mest-edecek-program.html

Ben teşekkür ederim arkadaşlar!.. İyi seyirler!..

Arkadaşlar samanyoluhaberdede yorumlarınızı görmek isteriz
admin
admin
Admin
Admin

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 3094
Teşekkür Puanı Teşekkür Puanı : 41
Mesaj Puanı Mesaj Puanı : 18724

http://www.ozgulsagdic.ile.biz

Mesaj tarafından ferruhi Çarş. Ağus. 05 2009, 21:38

aaa Mehmet abi çıkmış mutlaka izlicem bunu ben.
ferruhi
ferruhi
Lider
Lider

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 3096
Nerden Nerden : America
Teşekkür Puanı Teşekkür Puanı : 56
Mesaj Puanı Mesaj Puanı : 19125

http://larayelizsar.yetkinforum.com/

Mesaj tarafından admin Perş. Ağus. 06 2009, 11:30

Bu programın 26. Olması beni çok şaşırttı. Ama sonradan dedim ki izlemeyen kaybetti. Başka programlardaki sıkıcı sohbet ve bilindik bir kaç ilahinin yerine , bu program dinlenseydi kim bilir kaç kişi yola gelebilirdi.

Zaten Yusuf abinin içten okuduğu , anlatımlar , çağrışımlar , dualar mest etmeye yetti.
Sabri abinin ve mehmet abinin o güzel hikayesi Özer abinin şiir tadında hikayesi ve anlatımları gecenin duygu yükünü bir kat daha yukarı taşıdı.
Birbirinden güzel , Okurken eşlik edilmemenin imkansız olduğu ilahiler.
Ünlü sanatcılarımızdan çıkan ezgiler.
Harika bir kuran ziyafeti.
Ve son söz olarak DUA vardı ki hele. İnsan Amin demeye korkar oldu. Okadar güzel duaydı ki biran düşündüm "Sen ne yaptında , hangi yüzle istiyorsun" Sonra Rabbimin engin rahmeti gelince başladım En içten Aminlere.
Her hali ile çok güzel bir geceydi.

Birazda burukluk yok değildi. Gece vardiasında çalışmam hasebiyle programı ödünç aldığım telefon ve kulaklıkla dinlemek zorunda kaldım.
Görerek izlemek daha güzel bir duygu olmalıydı.

Tüm STV ekibine sonsuz teşekkürler.
admin
admin
Admin
Admin

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 3094
Teşekkür Puanı Teşekkür Puanı : 41
Mesaj Puanı Mesaj Puanı : 18724

http://www.ozgulsagdic.ile.biz

- Similar topics